SPELPROGRAM MIDNATTSOLSCUP  2006  

 

GRUPP A                      GRUPP B                     GRUPP C                               GRUPP D

 

Spartak Moskva             Lyngen/Karnes IL            Haukipudas Ps                       Kirkenes IF

Ishavsbyen FK               Kiruna FF                       Notvikens IK                           Ohtana/Aapua FF

Pol/Svanstein FF           Luleå SK                         Pajala IF                                FC Persön

Övertorneå SK               Kolarin Kontio                  Skånland IF                           Rovaniemi United

 

 

                                                   GRUPPSPEL

 

GRUPP A                                    Fredag  21/7                                       

 

 1.                  17.45                     Ishavsbyen - Spartak Moskva                 0-7

 2.                  19.00                     Pol/Svanstein - Övertorneå                     2-3

 3.                  23.00                     Övertorneå - Ishavsbyen                         4-0

 4.                  00.15                     Spartak Moskva - Pol/Svanstein              1-1

 

                                                   Lördag  22/7

 

 5.                  12.15                     Spartak Moskva - Övertorneå                  8-0

 6.                  13.30                     Pol/Svanstein - Ishavsbyen                     3-0 (WO)

 

 

GRUPP B                                    Fredag  21/7                                        

 

 7.                  16.30                     Team Polcirkelland - Kolari                      0-4

 8.                  16.30                     Luleå SK - Kiruna                                   0-4

 9.                  20.30                     Kolari - Luleå SK                                    0-1

10.                 21.40                     Kiruna - Team Polcirkelland                     8-0

 

                                                  Lördag  22/7

 

11.                11.00                      Kiruna - Kolari                                       13-0

12.                11.00                      Team Polcirkelland - Luleå SK                 2-7

 

 

GRUPP C                                   Fredag  21/7                                         

 

13.                16.30                     Skånland - Pajala                                    2-0

14.                17.45                     Haukipudas - Notviken                             0-1

15.                21.45                     Pajala – Haukipudas                                0-2

16.                22.50                     Notviken – Skånland                                0-1

                     

                                                 Lördag  22/7                                                                                                          

 

17.                11.00                    Notviken – Pajala                                     3-0

18.                12.10                    Skånland - Haukipudas                             0-1

 

 

GRUPP D                                  Fredag  21/7                                          

 

19.                17.40                    Persön - Kirkenes                                   1-4

20.                19.00                    Ohtana/Aapua - Rovaniemi                       4-1

21.                23.00                    Rovaniemi -  Persön                                1-3

22.                00.15                    Kirkenes - Ohtana/Aapua                         1-1

 

                                                Lördag  22/7

 

23.                12.15                   Kirkenes - Rovaniemi                               3-0 (WO)

24.                13.30                   Ohtana/Aapua - Persön                            1-0

 

 

 

                                               KVARTSFINALER                                                                                     

 

                                               Lördag  22/7                                          

 

25.                17.00                  Kiruna - Haukipudas                                 1-0

 

26.                18.15                  Notviken - Luleå SK                                  1-2

 

27.                20.00                  Kirkenes - Övertorneå                               6-3

 

28.                21.15                  Spartak Moskva - OAFF                           2-0

 

                                             
                                                             SEMIFINALER

 

                                               Söndag  23/7                                          

 

29.                11.30                   Kiruna - Kirkenes                                    3-1

 

30.                12.45                   Luleå SK - Spartak Moskva                     0-2

 

 

                                                FINAL

 

                                                Söndag  23/7 

 

31.                16.30                    Kiruna - Spartak Moskva                        0-1